Jak to działa?

Aplikacja mobilna Poznaj Polskę – Miniprzewodnik po Twoim regionie

Miniprzewodnik po regionie to aplikacja mobilna dostępna na smartfony i tablety. Może być wykorzystywana przez turystów w trybie offline, gdy będąc w terenie nie ma dostępu do internetu. Na aplikację składa się:

  • Prezentacja atrakcji turystycznych regionu zorganizowanych jako tzw. karty atrakcji turystycznych,  zawierających opis poszczególnych atrakcji wraz z galerią zdjęć,
  • Prezentacja reklam obiektów turystycznych „w okolicy” takich jak hotele, restauracje, itp.,
  • Mapa z zaznaczoną lokalizacją poszczególnych atrakcji turystycznych,
  • Kalendarium przeznaczone do prezentacji aktualnej oferty kulturalnej i turystycznej regionu,
  • Część rozrywkowo-edukacyjna, na którą składa się quiz pozwalający odbiorcy na sprawdzenie swojej wiedzy o regionie i jego atrakcjach.


Miniprzewodnik na wortalu internetowym Poznaj Polskę – prezentacja szerokiej publiczności Twojego regionu i jego oferty


Miniprzewodnik na wortalu to prezentacja na www.poznajpolske.eu atrakcji turystycznych zawartych w miniprzewodniku mobilnym. Dzięki prezentacji na wortalu atrakcje turystyczne dostępne sa wszystkim użytkownikom Internetu. Przy atrakcjach turystycznych prezentowana jest aktualna oferta kulturalna i turystyczna umieszczana przez Partnera Programu będącego operatorem miniprzewodnika.


Zarządzanie kalendarzem imprez – informuj o imprezach i ofercie turystycznej

Możliwość umieszczania przez Partnera Programu (operator miniprzewodnika) informacji o imprezach i aktualnej ofercie turystycznej regionu. Informacje prezentowane są w kalendarium miniprzewodnika oraz przy kartach atrakcji turystycznych na wortalu. Informacje dzielone są następująco:

  • Imprezy – informacje o imprezach kulturalnych, sportowych, itp. w regionie, które mogą zainteresować turystów i mieszkańców np. informacja o koncercie, o nowej wystawie, zawodach sportowych, imprezie rodzinnej, imprezie dla seniorów,
  • Oferta turystyczna – informacje z regionu mogące zainteresować turystów oraz oferta handlowa kierowana do nich np. informacja dla grzybiarzy o pojawieniu się grzybów, ciekawa oferta handlowa na pobyt weekendowy w hotelu, itp.


Umieszczanie reklam obiektów turystycznych „w okolicy”

Partner Programu (operator miniprzewodnika) może umieszczać reklamy obiektów turystycznych ze swojego regionu. Reklamy prezentowane są w miniprzewodniku oraz przy kartach atrakcji turystycznych na wortalu.